Chytré brýle Realwear v projektu s Clinical Research Center s.r.o.

Flexibilita Efektivita Rozvoj společnosti Digitalizace

Projekt na LinkedIN

V centru klinického výzkumu, Clinical Research Center s.r.o., jsme díky chytrým brýlím zefektivnili a zrychlili práci koordinátorů klinických studií i celého týmu.

Představení
Clinical Research Center s.r.o. (CRC) je centrem klinického výzkumu. Od roku 2016 České republice a na Slovensku vytvořilo síť více než 100 lékařských center z různých oborů pro kvalitní zpracování a provedení klinických studií. Je první Site Management Organization v tomto regionu. CRC také disponuje a rozvíjí tým kvalifikovaných studijních koordinátorů, kteří svými službami a znalostmi zvyšují efektivitu práce lékařů i komfort pacientů pří výkonu klinických studií.

Řešení
Cílem projektu bylo zabezpečit vzdálený video přenos v reálném čase a propojit lékaře z centra (CRC) se sponzorem a zadavatelem klinické studie. Požadavkem bylo, aby brýle nejen neomezovaly pohyb koordinátora, ale také aby podporovaly software, který bude používán týmem zadavatele klinické studie i lékařskými centry pro přenos záznamů a dat, a který je kompatibilní s CRF21.

RealWear HMT-1 se software Microsoft Teams tyto podmínky splňují a umožňují vzdálenou účast na vybraných návštěvách klinické studie jak týmu zadavatelů studie, tak i lékařům sítě CRC a přiděleným koordinátorům při naplnění požadavků kvality a bezpečnosti.

Vzdálené připojení Smart brýlí RealWear HMT-1 na hlavě koordinátora klinických studií v ordinaci lékaře v průběhu přípravy a při vybraných návštěvách klinického hodnocení pomáhá zúčastněným stranám nejen ušetřit zdroje, ale také zvýšit transparentnost a produktivitu celého týmu. Omezení cestování přispívá ke snížení emisí CO2.

Benefity
Efektivní komunikace a okamžitý přístup k informacím
Vzdálená kontrola klinického hodnocení
Zvýšení transparentnosti a produktivity
Snadná integrace do stávajícího systému
Ušetření zdrojů pro všechny zúčastněné strany

Na projektu spolupracovali
Clinical Research Center s.r.o. / AYES s.r.o. / PC Servis P.T.